06.08.2021 - Lidebir’de Yeni Yönetim Belirlendi

8/6/20212 min read

LideBİR’de Yeni Yönetim Belirlendi

Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği(LideBİR) olağan genel kurul toplantısında yeni yönetim belirlendi.

İstanbul’da gerçekleştirilen LideBİR olağan genel kurulunda yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi. 2019 şubat ayından bu yana LideBİR yönetimini sürdüren Başkan Deniz Arslan ve ekibi görevi yeni yönetime devretti.
Seçim öncesi konuşan Deniz Arslan, gayrimenkul değerleme uzmanlarının ülkedeki gayrimenkul sektöründe şeffaflığı sağlayan kişiler olduğuna dikkat çekti. Değerleme sektörünün yeni bir faaliyet olduğuna işaret eden Deniz Arslan, zamanla öneminin daha çok anlaşılacağına vurgu yaptı.

14 yıl önce kurulan LideBİR’in sektörün var olduğu ilk zamandan bu yana önemli bir aktör olduğunu anlatan Arslan, yapılan düzenlemeler, çıkarılan genelge ve yönetmeliklere aktif şekilde katkı sunduğunu dile getirdi. LideBİR’in varlığının önemli olduğunu vurgulayan Arslan, “LideBİR’e ihtiyaç var. Tüzel kişilerin temsilcisi olarak var olmaya devam edecektir. TDUB’un görev ve fonksiyonları farklı, LideBİR’in görevleri farklı. ” dedi.

TDUB Başkanı: LideBİR’in Varlığı Gerekli ve Önemli
Toplantıya Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği(TDUB) Başkanı Yaşar Bahçeci de katıldı. Kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Yaşar Bahçeci, gayrimenkul değerleme sektörünün ülke finans sistemi açısından önemine vurgu yaptı. Bu alanda faaliyet gösteren TDUB, LideBİR ve diğer STK’ların birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen Yaşar Bahçeci, “Birbirimize destek olmamız her açıdan çok önemli.” dedi. Bahçeci, “LideBİR’in gerekli ve önemli olduğuna inanıyorum. Önümüzdeki dönemde daha da işlevsel hale geleceğine inancımız tamdır.” şeklinde konuştu.

TDUB Başkan Vekili İbrahim Cihan Kurtulan, gayrimenkul değerleme sektörü açısından LideBİR’in önemine dikkat çekti. Kurtulan, “LideBİR ve diğer aktörler entegre şekilde çalışma yürüteceğiz. Bu sektör hepimizin. Birlikte hareket edeceğiz.” dedi.

Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri
Yapılan konuşmalar sonrası gerçekleştirilen oylamada Aden Gayrimenkul Değerleme’den Erhan Saraç, Vera Gayrimenkul Değerleme’den Niyazi Aydın, Vizyon Taşınmaz Değerleme’den Mete Gülbaş, Harmoni Gayrimenkul Değerleme’den Levent Caner Yüce, Terra Gayrimekul Değerleme’den Alican Koçali, Makro Gayrimenkul Değerleme’den Ayşe Evcin ve Galata Taşınmaz Değerleme’den Bora Atlı yeni yönetime seçildi.

A Gayrimenkul Değerleme’den Faik Serkan Eskizengin, Anreva Gayrimenkul Değerleme’den Mustafa Kemal Ketrez ve Etik Gayrimenkul Değerleme şirketinden Özgün Yanmaz denetim kuruluna seçilen isimler oldu.